L’Assemblea Nacional Catalana (ANC) amb el suport d’Òmnium Cultural organitza un centenar d’actes dimarts i dimecres arreu del territori amb diputats de la majoria parlamentària que serviran per explicar el futur immediat de Catalunya.

Els actes es duran a terme entre dimarts i dimecres; seran una cinquantena cada un dels dos dies, i els faran membres del Govern de la Generalitat i també diputats de la majoria parlamentària independentista. La finalitat serà explicar a la ciutadania les eines i mecanismes que s’usaran per afrontar els propers dies, sobretot arran de l’aprovació de l’article 155 de la Constitució, que preveu acabar amb l’autonomia catalana.

Les trobades seran de petit i mitjà format, i es repartiran per les principals poblacions del país. Tot seguit, la llista completa d’actes:

Alt Camp

Valls

Alt Empordà

Figueres

Llançà

Alt Penedès

Vilafranca del Penedès

Alt Urgell

La Seu d’Urgell – 24 d’octubre, 20.00 h

Sala Immaculada

Carrer del Carme, 9

Intervindrà: Albert Batalla

Alta Ribagorça

Pont de Suert

Anoia

Igualada

Capellades – 25 d’octubre, 20.00 h

Teatre de la Lliga

Carrer del Pilar, 13

Bages

Manresa – 24 d’octubre, 20.00 h

Teatre Conservatori

Carrer Mestre Blanch, 4

Baix Camp

Reus – 24 d’octubre, 20.00 h

Orfeó Reusenc

Carrer de Sant Llorenç, 14

Baix Ebre

Tortosa – 25 d’octubre, 20.30 h

Centre Cívic de Ferreries

Plaça de Joan Monclús, 1

Baix Empordà

La Bisbal d’Empordà

Sant Feliu de Guíxols

Baix Llobregat

Sant Feliu de Llobregat – 24 d’octubre, 19.30 h

Castelldefels

Mollins de Rei – 25 d’octubre, 20.00 h

Centre Cultural de la Federació Obrera

Carrer de Jacint Verdaguer, 48

Cornellà de Llobregat – 25 d’octubre, 20.00 h

Orfeó Catalònia

Carrer de Torras i Bages, 62

Sant Vicenç dels Horts – 24 d’octubre,

Teatre

Esparreguera – 25 d’octubre, 19.30 h

Ateneu

Avinguda Francesc Macià, 26

Gavà

Baix Penedès

El Vendrell

Barcelonès Nord

Badalona – 25 d’octubre, 19.30 h

Cooperativa La Moral

Carrer de Güell i Ferrer, 86

Barcelonès Centre

Barcelona – Sarrià – Sant Gervasi – 24 d’octubre, 19.00 h

Teatre de Sarrià

Carrer de Pare Miquel de Sarrià, 8

Barcelona – Sant Andreu – 24 d’octubre, 19.00 h

Casal Catòlic de Sant Andreu

Carrer de Pons i Gallarza, 58

Barcelona – Gràcia – 24 d’octubre, 19.30 h

El Cercle

Carrer de la Santa Magdalena, 12

Barcelona – Sant Martí – 25 d’octubre, 19.00 h

Formiga Martinenca

Carrer de Mallorca, 580

Barcelona – Sants-Montjuïc – 25 d’octubre

Barcelonès Sud

L’Hospitalet de Llobregat – 25 d’octubre, 19.00 h

Casino

Carrer d’Enric Prat de la Riba, 337

Berguedà

Berga – 25 d’octubre, 20.00 h

Teatre Municipal

Ronda de Queralt, 15

Cerdanya

Puigcerdà – 25 d’octubre

Museu Cerdà

Carrer de Higini de Rivera, 4

Conca de Barberà

Montblanc – 24 d’octubre, 20.00 h

Sala de les Corts Catalanes

Antiga Església de Sant Francesc

Plaça Sant Francesc, 2

Garraf

Vilanova i la Geltrú – 24 d’octubre, 19.30 h

Foment Vilanoví

Carrer de Santa Madrona, 1

Garrigues

Les Borges Blanques – 25 d’octubre,

Sala Maria Lois de la Casa de la Cultura

Passeig del Terrall, s/n

Garrotxa

Olot – 25 d’octubre, 19.30 h

Sala Torín

Carrer Roser, 13

Gironès

Girona 

Lluçanès

Prats de Lluçanès – 24 d’octubre, 20.00 h

Cal Bach

Passeig Lluçanès, s/n

Maresme

Mataró – 25 d’octubre, 20.00 h

Foment Mataroni

Carrer Nou, 11

El Masnou

Premià de Mar

Pineda de Mar – 24 d’octubre, 19.30 h

Teatre del Centre Cultural i Recreatiu

Carrer d’Antoni Doltra, 11

Moianès

Moià – 24 d’octubre, 20.00 h

Plaça de l’Església

Montsià

Amposta – 24 d’octubre, 20.00 h

Auditori Municipal

Carrer de Sebastià Juan Arbó, s/n

Noguera

Balaguer – 25 d’octubre, 19.30 h

Sala d’actes de l’Ajuntament

Plaça Mercadal, 1

Osona

Vic – 24 d’octubre, 20.00 h

Sala Coll Bardolet, Edifici El Sucre

Carrer de l’Historiador Ramon d’Abadal i de Vinyals, 5

Pallars Jussà

Tremp

Pla de l’Estany

Banyoles

Pla d’Urgell

Mollerussa – 25 d’octubre

Centre Cultural

Carrer de Ferran Puig, 15

Priorat

Falset – 25 d’octubre, 19.30 h

Teatre L’Artesana

Carrer de Miquel Puig i Cardona

Ribera d’Ebre

Móra d’Ebre – 24 d’octubre, 20.00 h

Sala de Boulevard

Carrer de Bonaire, 80

Ripollès

Ripoll

Segarra

Cervera – 25 d’octubre, 20.00 h

Auditori Municipal

Carrer Major, 64

Segrià

Lleida – 24 d’octubre, 19.30 h

Sala d’actes de la Diputació Provincial

Carrer del Carme, 26

Selva

Santa Coloma de Farners – 25 d’octubre, 20.00 h

Auditori Municipal

Carrer de la Malva, 55

Blanes – 24 d’octubre, 18.00 h

Plaça d’Espanya

Solsonès

Solsona

Tarragonès

Tarragona – 24 d’octubre, 19.30 h

Torredembarra – 25 d’octubre, 20.00 h

Cal Maiam

Carrer de Santa Rosalia, 38

Terra Alta

Gandesa – 24 d’octubre, 20.00 h

Casal de Joventut

Carrer d’Enric Granados, 8

Urgell

Tàrrega – 24 d’octubre, 20.45 h

Sala de Plens de l’Ajuntament

Plaça Major, 1

Vallès Occidental

Sabadell –  25 d’octubre, 19.30 h

Terrassa – 25 d’octubre,  19.30 h

Centre Cultural

Rambla d’Ègara, 340

Santa Perpètua de Mogoda – 24 d’octubre, 19.30 h

Cerdanyola del Vallès – 24 d’octubre, 19.30 h

Ateneu

Carrer Indústria, 38-40

Sant Cugat del Vallès

Rubí

Vallès Oriental

Granollers – 25 d’octubre, 19.30 h

Sala Tarafa

Carrer del Corró, 47

Sant Celoni – 24 d’octubre

FER UN COMENTARI

Please enter your comment!
Please enter your name here